SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W STARSZAKACH

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W STARSZAKACH

Dnia 14.11.2019 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani leśnik Iza Randak z Nadleśnictwa Radomsko.
Przedszkolaki oczekiwały gościa z niecierpliwością już od samego rana. Pan Iza opowiedziała dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt: sarny, dzika, lisa, jelenia.
Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pani leśnik zainteresowała dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki i pluszowe ptaki wydające prawdziwe odgłosy.
Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
Serdecznie dziękujemy pani leśnik Izie i Nadleśnictwu Radomsko za to ciekawe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

 

 

 

Opracowanie:

Mirosława Tomczuk