SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

 

 

 

14 grudnia 2015 w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik Monikę Guz.
Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka

             DSCN3025               DSCN3029
Informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na pewno pozostaną w pamięci dzieci, jednocześnie nauczą dzieci odpowiedzialności za swoje postępowanie. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

 

             Jpeg                Jpeg
Na koniec spotkania dzieci otrzymały karmę dla ptaków oraz kolorowanki. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk