SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK W GRUPACH MŁODSZYCH

Dnia 05.12.2014r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pani leśnik z Nadleśnictwa z Radomska. Dzieci oczekiwały jej z niecierpliwością od samego rana.
Na początku spotkania pani leśnik opowiedziała dzieciom o swoim mundurze, zwróciła uwagę na strój do lasu i strój galowy
Pani opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

 

                DSC02891               DSC02897

Podczas spotkania pani leśnik zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. W nagrodę otrzymaliśmy kilka karmników – kule energetyczne będące pokarmem dla naszych małych przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za te piękne i pożyteczne prezenty.

W trakcie spotkania dzieci zaśpiewały piosenki o leśnych zwierzętach. Pani leśnik wykazała się dużym poczuciem humoru i nawiązała świetny kontakt z dziećmi.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań pani leśnik i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Na pożegnanie pani leśnik podarowała grupom bardzo ciekawe obrazki do pokolorowania.

Opracowanie:
Wanda Mortoń