SPOTKANIE Z PISARZEM/POETKĄ P. EDMUNDĄ BODANKĄ – PREZESEM TOWARZYSTWA LITERACKIEGO „PONAD”

W dniu 14.06.2017. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Edmundę Bodankę, pełniącą funkcję prezesa Towarzystwa Literackiego PONAD.
Po przywitaniu i przedstawieniu naszego gościa, który z zawodu jest geografem, zaproponowaliśmy prezentację własnej twórczości. Pani Edmunda przedstawiła dzieciom takie wiersze jak: Kto to jest poeta?; Przedszkole na Sokolej; Pstrąg; Dzieci; Dom rodzinny; Radomsko; Ojczyzna; Lotnicy, co świadczy o różnorodności jej tematów literackich.
Nasz gość przekazał także dla placówki tomik autorski wydany z okazji 750. rocznicy lokacji miasta Radomska, a dzieci z grupy 6A pochwaliły się książeczką grupową wykonaną wspólnie z rodzicami. W dowód wdzięczności za spotkanie pani Edmunda otrzymała od dzieci wykonanego z bibuły czerwonego maka. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Barbara Kabzińska