SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

 

 

We wtorek 21. czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu pana Przemysława Drozdka ratownika medycznego z  radomszczańskiego szpitala. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych    i  dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Pan Przemek  pokazał w jaki sposób pomóc osobie, która zemdlała oraz jak wykonuje się sztuczne oddychanie i  jak wyglądają oddechy ratownicze. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem naśladowały czynności pokazywane przez ratownika dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

DSC06835      DSC06837

DSC06856       DSC06880

Na koniec nasz gość przypomniał, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem( tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach) i o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie kąpieli wodnych i słonecznych na wakacjach.

Dzięki takiej lekcji dzieci poprzez zabawę  nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

A.Sowińska, E.Minecka