SPRAWIAMY PRZYJEMNOŚĆ INNYM

SPRAWIAMY PRZYJEMNOŚĆ INNYM

 

 

„Sprawiamy przyjemność innym” to tytuł zajęcia przeprowadzonego w dniu 20.11.2014 r. w grupie 4latki A z pomocą rodziców Madzi – państwa Moniki i Grzegorza G. Data ta wybrana została w związku z 25 rocznicą ustanowienia Konwencji Praw Dziecka. W czasie zajęć dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania Król Maciuś Pierwszy Janusz Korczaka mogąc wczuć się w potrzeby innych ludzi. Rozpoznawały też emocje, nastrój dzieci na reprodukcjach znanych polskich malarzy – Józefa Pankiewicza, Władysława Podkowińskiego, Wojciecha Weissa, Olgi Boznańskiej, Stanisława Wyspiańskiego.

DSCN5889                      DSCN5892

 

Dzieci z pomocą rodziców Madzi i nauczyciela wykonały przepiękne ramki na zdjęcia oraz ozdabiały styropianowe kubeczki – czuć było już zbliżającą się atmosferę świąteczną. Serdecznie dziękujemy rodzicom Madzi za pomoc w organizacji zajęcia oraz za zakupienie materiałów plastycznych do pracy. Wykonane ozdoby będą pięknym pomysłowym upominkiem dla kogoś bliskiego.
Barbara Kabzińska