„Sprawny języczek” – zabawy z Panią logopedą

RADY  PANI LOGOPEDY!
Ćwiczenia buzi i języka nie muszą, a nawet nie powinny być czasochłonne – najwygodniej wykonywać je przed lustrem w czasie porannej i/lub wieczornej toalety czyli 1-2 razy dziennie
po minimum 5, maksimum 10 minut.
Natomiast ważne jest, aby były one wykonywane SYSTEMATYCZNIE!!! CODZIENNIE 5 -10 MINUT

 

 

27.10.2021r. „Jagódki” odwiedziła Pani Logopeda przedszkolna – G. Lisowska.  Zaproponowała dzieciom ćwiczenia buzi i języka…Były to zabawy m.in. z zasuszonymi liśćmi. Dzieci ćwiczyły mięśnie poprzeczne i podłużne języka, rozciągały wędzidełko podjęzykowe podczas zabawy „Pan języczek na spacerze”. Ostatnim etapem ćwiczeń było pokolorowanie rysunku do opowiadania.

 

 

Ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości i obiecały systematycznie kontynuować je w domu.