OBCHODY DNIA UŚMIECHU W GRUPIE „KOTKI”

To radosne święto, dzieci z grupy „KOTKI” uczciły poprzez bezinteresowny uśmiech „od ucha do ucha”. Opowiadanie „Uśmiechnięte skrzaty” wprowadziło dzieci w radosny nastrój. Wspólne zabawy „Pociąg uśmiechów” i „Taniec z uśmiechem” przy wesołej muzyce, a także zabawy „Uśmiechnięte korale” czy powtarzanie rymowanki „TUP, tup, tup, kysz, kysz, kysz Czy to skrzat? Czy to mysz? – z radością, ze smutkiem, ze złością dały okazję do rozpoznawania i określania stanów emocjonalnych.
Dzieci otrzymały medale uśmiechu. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „ śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.


Na zdjęciu widać grupę dzieci trzymających plakat drzewa. Na gałęziach przyklejone są uśmiechnięte serduszka i odbite rączki dzieci.

M. Tomczuk
K. Stefańczyk
J. Molińska