SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW EKOLOGICZNYCH „Segregacja fajna rzecz, nawet przedszkolak o tym wie”

W ramach realizacji zadań Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi „ Segregacja fajna rzecz nawet przedszkolak o tym wie” w dniu 7.04.2021 w naszym przedszkolu przeprowadzona została pogadanka dla dzieci młodszych pt. „Powrót papieru czyli użyteczna makulatura”. Pogadanka była przeprowadzona w formie warsztatów przez pracownika Ośrodka Działań Ekologicznych “Źródła”. Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie dzieci z ogólnymi zasadami dbania o środowisko oraz przedstawienie pojęć ściśle związanymi z ochroną środowiska: recykling, segregacja odpadów, sortowanie. Na początku warsztatów dzieci poznały cały proces recyklingu makulatury. Dowiedziały się jak wygląda pozyskiwanie papieru zaczynając od podarcia makulatury. Następnie przedszkolaki korzystając z makulatury stworzyły własną kartkę papieru,którą później mogły zabrać do domu.
Pogadanka ta była świetną okazją dla dzieci do poszerzenia swojej wiedzy na temat ochrony środowiska oraz przedstawienia, że nawet najmniejsza zmiana naszych przyzwyczajeniach może pozytywnie wpłynąć na otaczający nas świat. Była to bardzo cenna lekcja przyrody dla przedszkolaków.

Jpeg

Opis: Zdjęcie przedstawia kobietę w fioletowej bluzce, czarnych spodniach, trzyma w ręce ramkę do czerpania papieru. Przed nią stoi stół na którym znajduje się zielona miska z pulpą papierową, ściereczki i kolorowe pudełko z obrazkami. Z tyłu dekoracja wiosenna z różnokolorowymi kwiatkami na granatowym tle. Przed stołem na zielonej podłodze czarna cerata w kolorowe kropki. Po lewo od kobiety białe drzwi do sali.

Opracowała: Mirosława Tomczuk