,,EKO- ZABAWY NA POWIETRZU” – WARSZTATY Z PGK

W ramach realizacji zadań Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi: „Segregacja fajna rzecz, nawet przedszkolak o tym wie” w dniach 08.06.2021, 09.06.2021 odbyły się warsztaty „Eko-zabawy na powietrzu” prowadzone przez PGK w Radomsku.
W warsztatach uczestniczyły dzieci grup młodszych (zostały one podzielone na trzy grupy):
– Grupa I: 4A „Jeżyki”
– Grupa II: 3C „Skrzaty” i 4B „Smerfy”
– Grupa III: 3A „Słoneczka”, 3B „Motylki” i 4C „Kotki”,
oraz dzieci grup starszych ( zostały one podzielona na dwie grupy):
– Grupa I : 5B ,,Żabki”
– Grupa II : 6A ,,Biedronki”.

Celem warsztatów było wykształcenie proekologicznych zachowań i nawyków dzieci. Dzieci dowiedziały się na czym polega recykling, zrozumiały potrzebę segregacji odpadów oraz jakie produkty otrzymujemy z przetworzonego materiału – papieru, plastiku i szkła. Dzięki takim warsztatom w dzieciach kształtuje się emocjonalny stosunek do przyrody, uczą się w jaki sposób ludzie zanieczyszczają Ziemię, mają także poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Takie warsztaty uświadamiają im jakie podejmować działania żeby ratować swoją Planetę.
Dzieci uczestniczyły także w zabawach prowadzonych przez panie z PGK:
– Łowienie odpadów (segregacja)
– Zgniatanie odpadów na czas
– Zabawy ruchowe

Opracowanie:
Dorota Kotlewska
Jolanta Jaguścik

I grupa

4 „A” – na zdjęciu są dzieci z grupy „Jeżyki”. Dzieii siedzą na placu przedszkolnym pod banerem PGK i słuchają o czym opowiada im pani prowadząca warsztaty.

II grupa

3 „C” i 4 „B” – dzieci z grupy „Skrzaty” i „Smerfy” siedzą na kocykach pod drzewami i słuchają wykładu pani z PGK

III grupa  

3 „A”, 3 „B”, 4 „C” – dzieci z grup „Słoneczka” , „Motylki” uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez panie PGK na placu przedszkolnym. Siedzą na kocykach i słuchają o czym opowiada im pani.

Opis zdjęcia. Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy 3B – „Słoneczka” w ogrodzie przedszkolnym wraz z prowadzącą eko – zabawy Przedstawicielką PGK. Przedszkolaki łowią odpady. Trzymają wędki z patyków i sznurka z magnesem. Na trawniku leży niebieski materiał imitujacy rzekę, a na nim magnetyczne emblematy różnych odpadów.

Zajęcia na placu z PGK. – „Eko-zabawy na powietrzu” prowdzone przez PGK w Radomsku. Łowienie odpadów (segregacja), zamiatanie odpadów na czas, zabawy ruchowe. 

Grupa II : 6A ,,Biedronki”.

Opis zdjęcia. Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy 6A ,,Biedronki” na placu przedszkolnym. Chłopiec łowi odpady, trzyma wędkę wykonaną z patyka i sznurka z magnesem. Na trawie rozłożony jest niebieski materiał, na którym są magnetyczne odpady. Inne dzieci przyglądają się próbie łowienia.