SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO BORYSEWA

W ramach realizacji zadań Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi „ Każdy przedszkolak mały i duży wie do czego woda służy” w dniu 16.06.2021 dzieci z grup 4-latków „B” i 4 -latków „C” wybrały
się na wycieczkę do ZOO Safarii w Borysewie.
Celem wyjazdu był udział w warsztatach terenowych p.t. „ Nasz wodny świat” czyli charakterystyka krokodyli i aligatorów- jedynych gadów, które posiadają zęby.
Poza tym dzieci dzięki przejażdżce kolejką po terenie obiektu mogły zobaczyć zwierzęta z różnych stron świata: tygrysy bengalskie, białe lwy, oryksy, bawoły afrykańskie, zebry, żyrafy, strusie itd.
W trakcie wycieczki dzieci były świadkami pokazowego karmienia tygrysów bengalskich oraz uczestniczyły w pogadance o życiu i zwyczajach jeży, żółwi i szynszyli. Miały również możliwość bezpośredniego z nimi kontaktu poprzez karmienie i głaskanie.
Dzięki wyjazdowi do ZOO Safarii w Borysewie dzieci poszerzyły swoją wiedzę poznawczą. Doświadczyły wielu nowych emocji oraz spotkały się z niecodziennymi sytuacjami. Zaznajomiły się ze światem dzikich zwierząt i ich środowiskiem.
Poznały znaczenie wody dla istnienia życia ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi.
Poprzez wyjazd do Borysewa dzieci przeżyły niezapomniane chwile.

Opracowała:
Mirosława Tomczuk

Jpeg

opis: na zdjęciu widać 12 dzieci w kolorowych ubraniach stojących na tle rzeźby białego lwa


Opis: Osiemnastoosobowa grupa dzieci czeka na wyjazd autokarem. Na plecach każde dziecko ma mały plecak.