„Sprzątanie Świata” w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku

W dniach 15.09.2022 i 16.09.2022 przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami brały udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Celem tego rocznej akcji było poinformowanie dzieci o ogólnoświatowym „Dniu Sprzątania Świata” oraz znaczeniu jej dla życia na Ziemi, kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska przyrodniczego, uświadomienie istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw dla planety. Ważne było również stworzenie atmosfery zadowolenia i radości z wykonanego zadania.

(Skrzaty sprzątały i segregowały śmieci.)

(Motylki oglądają film o segregacji śmieci.)

(Kotki pozbierały śmieci do kolorowych worków.)

(Słoneczka oglądają kolorowe worki na odpady.)

(Zajączki uczestniczą w zajęciach o segregacji śmieci.)

(Jagódki i Niedźwiadki pokazują prace o segregacji odpadów.)

(Pszczółki uczestniczą w akcji Sprzątania Świata.)

(Jeżyki sprzątają w okolicach przedszkola.)

(Smerfy porządkują okolice przedszkola.)

(Misie uczą się segregować odpady.)