„STOKROTKI” ROBIĄ SAŁATKĘ

„STOKROTKI” ROBIĄ SAŁATKĘ

 

 

 

 

W piątek 03.10.2014 dzieci z grupy „Stokrotki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona i ananas.

DSCN2717                       DSCN2712

 

 

DSCN2714                       DSCN2720
Dzieci przed przystąpieniem do robienia sałatki dokładnie umyły ręce, ubrały fartuszki, a następnie posegregowały umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i przyrządzały sałatkę, która wszystkim bardzo smakowała.
Przyrządzanie sałatki owocowej dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.
Opracowała:
Katarzyna Stefańczyk