„STOKROTKI” W MUZEUM

„STOKROTKI” W MUZEUM

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 20.10.2014 grupa „Stokrotki” wybrała się do Muzeum Regionalnego w Radomsku. Na miejscu obejrzeliśmy wystawę pt. „Świat toruńskiego piernika”, zapoznaliśmy się z tradycjami toruńskiego piernikarstwa oraz z elementami dawnego rzemiosła.

 

           DSCN2806                   DSCN2827

 

Dzieci uczestniczyły w pokazie produkcji pierników oraz aktywnie uczestniczyły w całym procesie: od poznania składników piernikowego ciasta, ugniatania i wałkowania, aż po wkładanie ciasta do ozdobnych form. Po upieczeniu dzieci zabrały swoje pierniki na pamiątkę.

 

                        DSCN2784             DSCN2788

 

                    DSCN2796                     DSCN2797

Podczas wizyty mieliśmy okazję spróbować pysznych pierniczków z Fabryki Cukierniczej Kopernik.
Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.
Opracowała:
Katarzyna Stefańczyk