ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE „BIEDRONEK” Z UCZNIAMI ZSG NR 1 ORAZ SENIORAMI RADOMSZCZAŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE „BIEDRONEK” Z UCZNIAMI ZSG NR 1 ORAZ SENIORAMI RADOMSZCZAŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W dniu 13 stycznia 2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów ZSG1 z nauczycielem p. Iwoną Adamek oraz seniorów RUTW.

Dla gości przedstawione zostały jasełka w wykonaniu gr. 6A „Biedronki” oraz kółka muzycznego . Scenariusz jasełek oparty był na tekście Katarzyny Kabzińskiej. Jasełka przygotowane zostały przez nauczycieli grupy Barbarę Kabzińską oraz Elżbietę Minecką. Koordynatorem spotkania była także p. Elżbieta Duda- Fajkowska, nauczyciel ZSG1 oraz P. Ewa Kaczmarczyk, prezes RUTW. Przedstawione jasełka włączone zostały w coroczny Przegląd Widowisk Jasełkowych „ Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie ”SAN. Gala przeglądu odbyła się w niedzielę 22 stycznia w Kościele Królowej Polski. Po obejrzeniu jasełek miało miejsce wspólne kolędowanie. Spotkanie było świetną możliwością międzypokoleniowego kolędowania, formą współpracy i integracji placówek miejskich a także sposobem na kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

 

 

Barbara Kabzińska

Elżbieta Minecka