Światowy Dzień Autyzmu gr. Młodsze

Dnia 03.04.2023r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieciaki podczas zajęć obejrzały film pt. „Amazing things happen” . Wykonaly przepiękne niebieskie plakaty oraz kolorowanki, a na koniec wyruszyly w niebieski marsz dla autyzmu i puściły niebieskie baloniki do nieba. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji.

Przedszkolaki siedzą przy stolikach i kolorują obrazek na znak autyzmu Przedszkolaki stoją i trzymaja w ręku kolorowankę niebieskie serduszka z kolorowymi łapkami Dzieci wra z nauczycielami stoją i trzymaja w ręku prace przez siebie wykonaną Przedszkolaki siedzą i oglądają film edukacyjny pt. " Amazing thing happen" Przedszkolaki malują obrazek dłoni z puzzlami Przedszkolaki stoją przed przedszkolem. Trzymają w ręku niebieskie baloniki z napisem Światowy Dzieci z przedszkola stoją i puszcza niebieskie baloniki do nieba Dzieci odbijają dłonie wokół serduszka Dzieci malują serduszka Przedszkolaki biegają z niebieskimi wstążkami po placu przedszkolnym

Opracowała
Magdalena Słomka, Katarzyna Król-Mucharska