Światowy Dzień Kota

To nietypowe święto obchodziliśmy w naszej grupie. Wszystkie dzieci upodobniły się do kotków, poprzez wymalowane na swoich twarzach noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Oglądały książki o tych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Poznały ciekawostki na temat życia dzikich kotów. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot. Były też wesołe „kocie zabawy”, konkursy oraz zagadki dotyczące sławnych kotów z bajek. Na zakończenie zabaw każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

„Dzień kota” był okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka.

Grupa dzieci naśladuje chód kota. Dzieci siedzą na dywanie i oglądają rysunki kotów bajkowych. Grupa dzieci w ubraniach z kocimi elementami. Dzieci siedzą przy stolikach i rysują koty.