ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Po raz pierwszy Święto to było obchodzono we Włoszech 17 lutego 1990 roku. Pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka i zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom . W Polsce Dzień Kota obchodzono po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników Kot i Cat Club Łódź . Pomysłodawcą obchodów tego święta był Wojciech Albert Kurkowski.

W naszym przedszkolu spotkanie z okazji Światowego Dnia Kota odbyło się 15 lutego 2019 roku .

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje pluszowe kociaki. W czasie uroczystości dzieci poznały ciekawostki na temat kotów, wzięły udział w konkursach i obejrzały bajkę pt. „Przygody kota Filemona”. Celem obchodów tego święta było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat kotów oraz zachęcenie do niesienia pomocy porzuconym i bezdomnym zwierzętom.

Krystyna Foksowicz , Anna Soboń