ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

 

 

 

W ciągu zaledwie 15 sekund mycia rąk wodą z mydłem redukujemy liczbę bakterii o około 90 proc., a przez kolejne 15 sekund usuwamy pozostałe drobnoustroje, które mogą być przyczyną groźnych chorób.
Mycie rąk mydłem to prosta czynność, która jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów ratowania życia dzieci przypomina UNICEF z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, który obchodzony jest 15 października. Dlatego należy pamiętać o tym, że mycie rąk nie może trwać krócej niż 30 sekund. Aby było w pełni skuteczne, nie wolno zapomnieć o wierzchach dłoni, przestrzeni między palcami, pod paznokciami, kciukach oraz nadgarstkach.
W każdej grupie wiekowej odbyły się ćwiczenia w prawidłowym myciu rąk.

          DSCN1760             DSCN1762

          DSCN1765              DSCN1768

          DSCN1771              DSCN1776

          DSCN1783              DSCN1786

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk