Światowy Dzień Wody

22 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Tego dnia Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Oglądając film edukacyjny, przedszkolaki poznały obieg wody w przyrodzie, dowiedziały się, jak dużo jej jest na kuli ziemskiej a także w ciele człowieka. Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda, zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, potok górski, deszcz w Amazonii, szum morza, staw z żabami, łamiący się lodowiec). Oglądały filmiki pt. „Woda przynosi uśmiech ludziom w Somalii” oraz „Woda nie tylko w kranie”. Brały udział w zabawach graficznych, matematycznych oraz z elementami kodowania z kropelką wody. Nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi zdrowie. Przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać.

Dzieci z nauczycielką wykonują doświadczenia z wodąGrupa dzieci stoi w pólkolu  ubrana na niebiesko. Dziewczynka trzyma napis o wodzieDzieci ubrane w kolorze niebieskim siedzą na dywanie przed tablicą multimedialną

Grupa dzieci leżąca na dywanie tworząc kształt kropli wody