Obchody Światowego Dnia Wody z PAH

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi.
W tym dniu przedszkolaki ubrane na niebiesko wzięły udział w zabawach, poznały wędrówkę kropel wody. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje  w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawie badawczej, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody kolorując ją na kolor niebieski a także w zespołach wykonały prace ukazujące wykorzystanie wody w przyrodzie. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały medale. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć oszczędzania wody pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.

Katarzyna Zasada
Joanna Molińska

Na zdjęciu widać kilkoro dzieci siedzących przy stoliku. Na stoliku znajdują się pojemniki z białą i niebieską farbą oraz duży karton papieru. Dzieci wykonują rysunek przedstawiający łódki pływające po morzu, w górze znajdują się obłoczki, z których pada deszcz.

Zdjęcie przedstawia chłopca, który maluje pędzlem kwitnącą łąkę. Na stoliczku znajdują się pojemniki z kolorowymi farbami.