OBCHODY „ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI”  W  MALUCHACH

OBCHODY „ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI” W MALUCHACH

22 kwietnia to Światowy  Dzień Ziemi. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. W naszej placówce też obchodziliśmy to święto.

DSC_0258     DSC_0259

DSC_0267     DSC_0273

W tym dniu  w ciekawy sposób przekazałyśmy dzieciom wiadomości oraz przedstawiłyśmy rażące sygnały o zagrożeniach naszego globu spowodowanych  przez człowieka. Nasze działania proekologiczne polegały przede wszystkim na zarażeniu   dzieci potrzebą dbałości o środowisko bliższe i dalsze. Na co dzień podkreślamy dbałość o świat przyrody  poprzez zakładanie kącików ekologicznych w salach , przypominaniu, w jaki sposób nasze zachowania wpływają na środowisko i jak  można je zmienić, aby nie doprowadzić do katastrofy ekologicznej .

DSC_0288       DSC_0289       DSC_0290

W grupach stworzyliśmy plakaty pt. „Kochamy naszą Ziemię”, które zostały później wyeksponowane na holu przedszkola.

Opracowanie:

Barbara Knop

Barbara Szewczyk

Beata Wolska