Święta Majowe gr. Młodsze

„ Kto ty jesteś?

– Polak mały.

   Jaki znak twój?

– Orzeł biały.

   Gdzie ty mieszkasz?

– Między swymi.

   W jakim kraju?

– W polskiej ziemi….”

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku  przygotowywały się do powitania nowego miesiąca i świętowania świąt z nim związanych. Przypomnieli wspólnie, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi a 3 maja – święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

28 kwietnia 2023r. zajęcia w przedszkolu poświęcone były właśnie narodowym świętom majowym. Dzieci poznały symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn Polski, pokazywały na mapie Polski najważniejsze regiony i miasta naszego kraju,  a nastepnie wykonały prace plastyczną – flagę Polski. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wzięły udział w pochodzie ulicami miasta.

Pamiętajmy, że wzbudzanie u dzieci zainteresowań historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla kształcenia pozytywnych postaw patriotycznych.

Wszystkie przedszkolaki machają flaga Polski

Dzieci śpiewaja hymn Polski

Jestem patriotą- oglądanie filmu edukacyjnego

Przedszkolaki uczestniczą w pochodzie ulicami miasta

Przedszkolaki stoją pod Urzędem miasta w Radomsku i machają flagą Polski

Opracowala: Magdalena Słomka