„ŚWIĘTO CHLEBA”

W ramach realizacji programu proorientacji zawodowej w dniu 26 października 2021 obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Chleba”. Wszystkie grupy obejrzały prezentację multimedialną pt. „Od ziarenka do bochenka” oraz film „Nowoczesna piekarnia”. Projekcja filmów miała na celu przybliżenie dzieciom kolejne etapy powstawania chleba w dawnych czasach jak i w dobie nowoczesności. Dzięki temu zapoznały się z pracą piekarza. Miały również możliwość skosztowania różnego rodzaju pieczywa – pszenne, żytnie, kukurydziane i wiele innych.

Na zakończenie wspólnie z Panią Marzenką przygotowały zaczyn z drożdży, mieszały go z mąką i dodatkami. Po wyrośnięciu wkładały ciasto do naczynia żaroodpornego, po czym powędrowało ono do pieczenia. Inauguracją dzisiejszych zajęć była degustacja upieczonego chleba. Świeży, chrupiący chleb z masłem smakował wszystkim tak bardzo, że dzieci prosiły o dokładki.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanie, które oglądają powstały na chleb zaczyn, znajdujący się w czerwonej misce.

 

Zdjęcie przedstawia bochenek świeżo upieczonego chleba, który leży na białym obrusie.

 

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanie i częstujących się świeżo upieczonym chlebem z masłem.

Mirosława Tomczuk

Joanna Molińska