ŚWIĘTO DYNI U „BIEDRONEK”

ŚWIĘTO DYNI U „BIEDRONEK”

 

 

W dniu 17.11.2015r. w grupie Biedronki odbyły się warsztaty kulinarno-matematyczne z udziałem zaproszonych rodziców. Celem warsztatów była promocja zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. W czasie warsztatów prowadzone były wspólne warsztaty zabawy dzieci z rodzicami – matematyczne, ruchowe, plastyczne, mogące być inspiracją do zabaw wymyślanych w domu. Dzieci miały także możliwość zapoznania się z wagą szalkową i elektroniczną oraz smakowania pyszności z dyni przygotowanych przez nauczyciela i rodziców.

                      DSC_0287          DSC_0340

                      DSC_0312           DSC_0369

                      DSC_0389           DSC_0495

Jednym z elementów warsztatów była kinezjologiczna zabawa dydaktyczna „Dynia” prowadzona wg metody Doroty Dziamskiej i Ryszarda Więcławskiego „Edukacja przez ruch”. Zabawie towarzyszyła muzyka filmowa Wojciecha Kilara. Spotkanie było świetną możliwością wymiany doświadczeń kulinarnych i nie tylko, a wszystkim dopisywały dobre humory.

Barbara Kabzińska