ŚWIĘTO DYNI W ZAJĄCZKACH

ŚWIĘTO DYNI W ZAJĄCZKACH

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”.

Słowami tej właśnie piosenki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni” w naszej grupie. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na różnorodne zabawy, ale także pod katem edukacyjnym. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego przygotowania dyniowej dekoracji na naszą tablicę grupową. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielkę przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci wzięły udział w zorganizowanych zabawach z dynią w roli głównej: podnoszenie dyni, podawanie dołem i bokiem, dyniowa kostka z zadaniami, dyniowe puzzle. Wiele radości sprawiło wykonanie masek dyniowych, które towarzyszyły dzieciom do końca dnia. Podsumowaniem naszych zajęć było wręczenie przedszkolakom pamiątkowych medali.

Magdalena Depta