ŚWIĘTO MARCHEWKI W PSZCZÓŁKACH

Dnia 15.10. 2021 w naszej grupie świętowaliśmy Urodziny Marchewki. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka, a kolorem dominującym zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli był kolor pomarańczowy. Nie zabrakło przecudnych marchewkowych przebrań, opasek na głowę. Już od rana rozpoczęliśmy świętowanie i zdrowy dzień pomarańczowy, wdrażając dzieciaki do spożywania produktów warunkujących zdrowie m.in. mieliśmy okazję skosztować sok marchewkowy, który bardzo nam posmakował. Nie zabrakło także zabaw muzyczno – ruchowych oraz zabaw z chustą animacyjną, które nasze Pszczółki uwielbiają!
Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę pod różną postacią polubili! Dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.


Przedszkolaki trzymają w ręku chustę animacyjną. Na chuście leżą balony w dwóch kolorach: pomarańczowym i zielonym. Dzieci poruszają chustą i wprawiają w ruch balony.


Dzieci trzymają w ręku pomarańczowe piórka i dmuchają na nie.


Przedszkolaki wraz z nauczycielką pozują do zdjęcia. Wszystkie dzieci mają na głowach opaski z marchewką. Na ubraniach dzieci i nauczycielki dominuje kolor pomarańczowy.


Przedszkolaki siedzą przy stoliczku i piją soczek marchwiowy.

Magdalena Depta