ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – WIELKI POLAK – PAPIEŻ RODZINY – WYSTAWA FOTOGRAFII

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – WIELKI POLAK – PAPIEŻ RODZINY – WYSTAWA FOTOGRAFII

W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny w naszym przedszkolu zorganizowana została wystawa najpiękniejszych fotografii z dziećmi naszego rodaka – Świętego Jana Pawła II – Wielkiego Polaka – uznanego za Papieża Rodziny. Oprócz fotografii na wystawie przedstawione zostały teksty listów Ojca Świętego do dzieci, małżonków, prawa dziecka, prawa i obowiązki kobiety – matki, mężczyzny – małżonka i ojca zawarte w Adhortacji Apostolskiej Familiaris Consortio.

DSCN9466                   DSCN9470

DSCN9471                  DSCN9475

Wystawa ta zorganizowana została w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2015 Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”. Sejm podkreśla w niej również ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II „w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie” podkreślili posłowie. Zachęcamy do oglądania wystawy.

Barbara Kabzińska
koordynator Radomszczańskich Dni Rodziny