„TANIEC TO SAMO ZDROWIE” – WARSZTATY TANECZNE W GRUPACH STARSZYCH

„TANIEC TO SAMO ZDROWIE” – WARSZTATY TANECZNE W GRUPACH STARSZYCH

Kiedy przedszkolaki słyszą swoje ulubione przeboje, bez zastanowienia zaczynają podrygiwać, podskakiwać i pląsać. Ruch w rytm muzyki to dla dzieci naturalna rzecz. Nic dziwnego więc, że przedszkolaki tak lubią zajęcia taneczne i chętnie w nich uczestniczą. Dnia 08.01.2021 r. na terenie placówki zorganizowaliśmy warsztaty taneczne. Wbrew pozorom, wygibasy na parkiecie to nie tylko świetna zabawa. Okazuje się, że w parze z nimi idzie też cały szereg korzyści dla rozwoju psychoruchowego najmłodszych. Taniec angażuje całe ciało. Zajęcia taneczne pozytywnie ukierunkują nadmiar energii znacznie poprawią procesy pamięci, koncentrację uwagi i wewnętrzną dyscyplinę, wyrobią umiejętność współpracy i poczucie estetyki. Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na wypracowywanie odpowiedniej sylwetki, rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym ciało, wyzwalającym wiarę w siebie.

Magdalena Depta