„TORUŃSKIE PIERNIKI”  – SESJA CZYTANIA PRZEZ RODZICÓW

„TORUŃSKIE PIERNIKI” – SESJA CZYTANIA PRZEZ RODZICÓW

 

 

„Toruńskie Pierniki” to tytuł jednej z legend Marii Kruger ze zbioru „Klechdy domowe”. Legendę poznały dzieci dzięki zaproszonej do przedszkola mamie Oli K. z grupy „Biedronek”, pani Anecie. Legenda przedstawiona w dniu 29.09.2014 roku przybliżyła dzieciom miasto Toruń, słynące z wypieku pierników oraz rolę miodu, wchodzącego w ich skład. Dzieci wymieniały nazwy artykułów niezbędnych do ich wypieku oraz rozwiązywały zagadki słowne, dotyczące znajomości legend i baśni.

 

DSC01827                               DSC01829

 

DSC01831                               DSC01832

 
Dziękujemy pani Anecie za piękną legendę i wprowadzenie dzieci w świat wartości patriotycznych. Legenda ta będzie świetnym wprowadzeniem dzieci do udziału w wystawie „Świat Toruńskich Pierników”, którą obejrzymy w najbliższym czasie w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku.
Barbara Kabzińska