Twórczy Dzień Kropki w „Kotkach”

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia na całym świecie, organizuje się wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

„Kotki” po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Kropki, spędzając go bardzo aktywnie i twórczo. Tego dnia w naszej grupie ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Dzień był znakomitą okazją do budzenia wiary we własne możliwości oraz do rozwijania kreatywności dzieci poprzez działalność plastyczną oraz liczne zabawy dydaktyczne.

Na zdjęciu widać siedzące dzieci, które oglądają prezentację multimedialną związaną z Dniem Kropki

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci trzymających w rękach wykonane prace plastyczne związane z Dniem Kropki