TYDZIEŃ ZDROWIA W „JAGÓDKACH”

W ramach „ Zdrowego tygodnia” w naszej grupie odbył się cykl zajęć przybliżający dzieciom jak cenne wartości odżywcze mają owoce i warzywa. Z wielką wprawą przedszkolaki samodzielnie przygotowywały zdrowe śniadanie, szaszłyki owocowe oraz ciasto marchwiowe. Kolorowe owoce, różnorodne warzywa, różnobarwne kanapki dostarczyły dzieciom niezapomnianych walorów smakowych. Degustacja samodzielnie przygotowanych potraw wywołała wielką radość i apetyt nawet wśród największych niejadków. Poprzez edukację i zabawę wprowadzono dzieci w świat kulinarnych doznań. Dodatkowym atutem sprawiającym największą radość była możliwość samodzielnego przygotowania wszystkich smakołyków.
Beata Wolska
Katarzyna Zasada


Zdjęcie przedstawia dziewczynki, trzymające w dłoni owocowe szaszłyki.


Zdjęcie przedstawia dzieci, siedzące przy stole.


Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, siedzących przy stole, na którym znajdują się zdrowe produkty spożywcze.


Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, wykonujących przy stoliku, wspólną pracę plastyczną.


Na zdjęciu widać grupę dzieci obserwujących etapy przygotowania ciasta. Dziewczynka kolejno łączy produkty przy pomocy miksera.


Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców i dziewczynkę siedzących przy stoliczku. Dzieci spożywają upieczone ciasto marchewkowe z polewą czekoladową. W tle widoczne są półki, ba których znajdują się pojemniki z klockami.