UDZIAŁ MUMINKÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM „AUTYZM: NIEBIESKI ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

UDZIAŁ MUMINKÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM „AUTYZM: NIEBIESKI ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

W sobotę, 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku trwały obchody siódmych Radomszczańskich Dni Autyzmu. Rozstrzygnięto m.in. konkurs plastyczny pod hasłem „Autyzm – nasz niebieski świat” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, w którym wzięły udział przedszkolaki z grupy „Muminki”. Celem konkursu było pogłębienie oraz promowanie wiedzy o tym , że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób cierpiących na autyzm. Autyzm to nie jest choroba, a pewne zaburzenia, które powodują różne dysfunkcje i inne postrzeganie świata, czego wyrazem były bardzo ciekawe i różnorodne prace naszych przedszkolaków. Za wspaniale wykonane prace naszej grupie udało się zdobyć jedno II miejsce, dwa III miejsca oraz jedno wyróżnienie. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom gratulujemy.

Magdalena Depta

Barbara Szewczyk

Danuta Choróbska