W Świątecznej atmosferze…

Jasełka w przedszkolu to wyjątkowy czas, bardzo klimatyczny i bardzo magiczny. Grupy młodsze zostały zaproszone na przedstawienie świąteczne, wykonane przez 6 – latki „Smerfy”.

 

.

Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role, wspaniale recytowały przygotowany tekst jasełek, z wielkim wyczuciem wykonały układ taneczno-ruchowy. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną znanymi kolędami i pastorałkami, a także ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były też partie solowe. Podczas występów na twarzach dzieci zauważyć można było nie tylko uśmiech, radość, ale i wzruszenie. Gromkie brawa były najlepszym podziękowaniem dla małych artystów za ich starania i ciężką pracę nad przygotowaniem Jasełek.

Przepiękna, subtelna scenografia w tonacji niebiesko – biało- srebrnej, delikatny blask światełek nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po części artystycznej odbyły się spotkania wigilijne w poszczególnych grupach podczas, których nie brakowało okazji do rozmów, wspomnień, wspólnych fotografii, śpiewania kolęd, dekorowania ozdobami świątecznymi choinki itp.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

 

To były wzruszające chwile dla wszystkich.