WALENTYNKI NA SPORTOWO W ZAJĄCZKACH

W piątek, 12 lutego w naszej grupie odbyły się Walentynki. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na czerwono. W naszej sali również dominował kolor czerwony, serduszkowe dekoracje oraz walentynkowe balony. Dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty , poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach. Przedszkolaki radośnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych i sportowych, pląsach tanecznych sprzyjających utrwalaniu więzi interpersonalnych, a podczas zabaw spontanicznych chętnie i szczerze okazywały uczucia innym. Serduszko do pary, rzucanie do celu (serduszka) czy miłosny wyścig to tylko niektóre z zabaw jakie towarzyszyły nam tego dnia. Każde dziecko własnoręcznie wykonało walentynkę dla bliskiej osoby.
Dzień Walentynkowy w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci !

Magdalena Depta
Wanda Mortoń