WARSZTATY ARTYSTYCZNE „DYNIOWE CUDEŃKA” W BIEDRONKACH

W związku z ogłoszeniem w przedszkolu konkursu „Dyniowe cudeńka” w grupie 6A odbyły się warsztaty plastyczno – konstrukcyjne z rodzicami, których celem było rozwijanie twórczej aktywności wśród dzieci i rodziców oraz wzbogacenie warsztatu plastyczno – konstrukcyjnego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. W czasie warsztatów dzieci poznały historyjkę obrazkową „Historia dyni” dopasowując do kolejnych obrazków kartoniki z podpisami. Porównywały wielkości i liczebność dyni. Bawiły się z kartką wg metody Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch” oraz śpiewały piosenkę do rysowania „Kropka, kreska” wg MDS Marty Bogdanowicz. Dzieci wykazały się sprytem, zręcznością oraz umiejętnościami matematycznymi w zabawie ze śpiewem „Chodzi zając po ogródku” z wykorzystaniem przyniesionych przez rodziców dyni. Kolejnym etapem warsztatów była twórczość dziecka z rodzicami. Wytwory prac przeszły wszelkie wyobrażenia, zaskoczyły pomysłowością, weną twórczą, pięknem. Dzieci z radością przenosiły dyniowe cudeńka” na wystawę dopasowując do nich samodzielnie wybrane wizytówki. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w działania grupy.

Barbara Kabzińska