WARSZTATY EDUKACYJNE

,,Nad rzeką, nad jeziorem i w stawie – piękno polskich rzek” w grupach młodszych z dnia 15.10.2020r.

W ramach realizacji Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi pod nazwą „Każdy przedszkolak mały i duży wie do czego woda służy” w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku, w dniu 15.10.2020r., zostały przeprowadzone warsztaty. Uczestnikami były dzieci z grup młodszych: „Motylki”, „Smerfy”, „Kotki”, „Słoneczka”, ,,Skrzaty” oraz „Jeżyki”. Warsztaty edukacyjne pt. „Nad rzeką, nad jeziorem i w stawie – piękno polskich rzek” zostały przeprowadzone przez edukatora. Dzieci poznały ryby żyjący w Bałtyku oraz inne zwierzęta zamieszkujące nad rzekami i jeziorami. Miały również okazję obejrzeć piękne skarby: trawę morską, wodorosty, muszle, skorupę kraba i piasek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Zadawały wiele pytań. Z ciekawością przyglądały się mapie Polski. Zwrócono także uwagę na zanieczyszczenia wód i jak ważny wpływ ma czysta woda na stan naszego zdrowia, życia zwierząt i roślin. Działania podczas warsztatów miały na celu podniesienie wśród wychowanków, świadomości ekologicznej dotyczącej ochrony wód oraz zapoznanie z fauną i florą polskich rzek.

Jolanta Jaguścik