WARSZTATY EKOLOGICZNE W 5,6 LATKACH „WODA NIEZBĘDNA DO ŻYCIA”

05.11.2020r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne ” Woda niezbędna do życia”, w ramach projektu ekologicznego „Każdy przedszkolak mały czy duży, wie do czego woda służy”, który realizuje nasze przedszkole.
Ekologia,  to bardzo ważne tematy. Niestety świadomość ludzi odnośnie ekologicznych zachowań zanika i ludzie marnotrawią wodę. Dlatego  Świat Przygód, który był organizatorem warsztatów, zabrał wszystkich w podróż do świata prawidłowych zachowań ekologicznych, w temacie ochrony wody.  To bardzo ważne aby mieć pełną świadomość że tak naprawdę, to jak dbamy przyrodę i otaczający nas świat ma znaczenie dla naszego życia.
Po warsztatach dzieci:
– wiedzą, że woda jest niezbędna do życia
– znają sposoby na oszczędzanie wody
– uświadamiają sobie, jakie zagrożenia niesie nieumiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi
– rozumieją, że zbyt duże zużycie wody przez jednych, powoduje spadek jakości życia u drugich
– widzą, jak ważna jest szeroko pojęta oszczędność wody
– lepiej pracują w grupie, potrafią współdziałać i współorganizować, wykształcają empatię. 

 
Beata Wolska