WARSZTATY PROMUJĄCE ZDROWE NAWYKI  ŻYWIENIOWE W GRUPACH STARSZYCH

WARSZTATY PROMUJĄCE ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE W GRUPACH STARSZYCH

Często słyszymy, że należy się zdrowo odżywiać, ale które ze zdrowych produktów są najważniejsze i z których przyrządzić smaczny posiłek? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas warsztatów zorganizowanych na terenie naszej placówki pn. Dzieci nie jedzą śmieci (07.01.2021)
Głównym celem naszego spotkania było promowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Tego dnia przypomnieliśmy sobie, w jaki sposób dbać o zdrowie i wiemy z pewnością, że ruch jest bardzo ważny, dlatego nasze warsztaty urozmaiciliśmy licznymi zabawami muzyczno – ruchowymi. Ważne jest również to co jemy i w jakich ilościach. Wspólnie z grupą stworzyliśmy piramidę żywienia oraz skonstruowaliśmy wymarzony, a zarazem bardzo wartościowy jadłospis na cały dzień. Przedszkolaki zgodnie uznały, że warto się zdrowo odżywiać i obiecały, że będą jeść mniej słodyczy, a więcej warzyw i owoców.

Magdalena Depta