WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W MUZEUM

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W MUZEUM

 

 

12 grudnia 2014 roku grupa „Pajacyków” wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. „Na choince… – ozdoby choinkowe z masy solnej i nie tylko”.  Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności manualnych u dzieci. Uczestnicy stworzyli kolorowe ptaszki i łańcuchy  z papieru wykorzystując udostępnione materiały i narzędzia, lepili ozdoby świąteczne z masy solnej a później malowali je farbami.

 

                 DSCN6499              DSCN6501

 

                   DSCN6515             DSCN6516

 
Wszyscy z wielkim zaciekawieniem zwiedzili wystawę i słuchali opowieści o „Toruńskim Pierniku”. Wszyscy do domu wracali w miłych nastrojach z bożonarodzeniowymi ozdobami w ręku.

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk
Barbara Szewczyk