WARSZTATY W „MUCHOMORKACH”

WARSZTATY W „MUCHOMORKACH”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej grupie zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców.

20 grudnia 2019 nasza sala zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W rodzinnej atmosferze, powstały pełne uroku dekoracje świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, gwiazdki, choinki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Nie zabrakło także części artystycznej przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały się w tańcach jako pomocne Elfy. Miła niespodzianką była również wizyta Świętego Mikołaja, który przybył z łakociami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc, wspaniale spędzony czas  i wspólną zabawę.

 

 

Jolanta Jaguścik

Magdalena Depta

Anna Soboń