Warzywne dni w grupie Niedźwiadków

WESOŁO JESIENIĄ W OGRÓDKU NA GRZĄDCE.

TU RUDA MARCHEWKA, TAM STRĄCZEK,

TU DYNIA JAK SŁOŃCE, TAM GŁÓWKA SAŁATY,

A W KĄCIE OGÓREK WĄSATY…

 

         Przedszkolaki z grupy Niedźwiadki w październiku w ramach projektu- wiem co jem, poznały warzywa. Propagowanie jarzyn w naszej diecie rozpoczęliśmy Dniem ogórka , a zakończyliśmy Dniem dyni. Była to znakomita okazja do zachęcenia dzieci do częstego sięgania po warzywa.

Dzieci samodzielnie przygotowały i poznały smak wielu warzywnych potraw : szaszłyków, sałatek i surówek. Upiekły również dyniowe muffinki posypane dyniowymi pestkami, które stały się ulubioną  przekąską Niedźwiadków.

Przedszkolaki świetnie się bawiły przy piosenkach, wierszach, rymowankach i zagadkach o warzywach , przebojem zabaw była piosenka – Ogórek, ogórek zielony ma garniturek.. i Bal u dyni.