„WIELKANOCNE OZDOBY” W JEŻYKACH

30 marca 2015 roku rodzice dzieci z grupy 5,6- latków uczestniczyli w warsztatach plastycznych „ Wielkanocne ozdoby”. Warsztaty poprzedziły występy dzieci, które zaprezentowały program artystyczny związany z Wielkanocą- wcielając się w postacie stanowiące elementy symboliki świątecznej. Stworzona w ten sposób atmosfera wielkanocna zainspirowała dzieci i rodziców do twórczych działań plastycznych, których efektem stały się ozdoby stołu wielkanocnego.

DSC04080              DSC04087

Celem spotkania było kultywowanie tradycji wielkanocnych, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz włączenie rodziców w działalność przedszkola wspomagającą rozwój dzieci.

DSC04108              DSC04109

Powstałe 30 marca 2015 roku na warsztatach plastycznych ozdoby stanowiły wyraz kreatywności rodziców i dzieci z grupy „Jeżyki”. Pozwoliły one na zorganizowanie wystawy ozdób świątecznych, której celem było zachęcanie do kultywowania tradycji rodzinnego ozdabiania stołu wielkanocnego.

Opracowanie:
Dorota Majzner