„WIELKANOCNE WARSZTATY MUCHOMORKÓW”

„WIELKANOCNE WARSZTATY MUCHOMORKÓW”

„Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
Właśnie z tej okazji 10 kwietnia grupa Muchomorków zaprosiła rodziców na zajęcia otwarte. Dzieci przygotowały program artystyczny związany ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Po występie rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystując wszystkie dostępne materiały by stworzyć swoje wymarzone palmy wielkanocne. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie przedszkolnej, przez co magia świąt zagościła w naszym przedszkolu.
Rodzice wraz z dziećmi wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
Wszystkim rodzicom dziękujemy bardzo serdecznie za przybycie i wspólnie spędzony czas.

M. Witaszczyk, W. Mortoń