„WIELKANOCNE ZWYCZAJE” W GRUPACH MŁODSZYCH

Dnia 28 marca 2018 roku dzieci z grupy „Kotki” i „Słoneczka”, przedstawiły program artystyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Występy obejrzały dzieci z grup młodszych, personel przedszkola oraz zaproszeni rodzice.
Dzieci przybliżyły wszystkim zebranym tradycje i zwyczaje związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu stworzyły bardzo efektowne widowisko. Dziewczynki z grupy „Kotki” z kolorowymi wstążkami, bardzo pięknie wykonały „Taniec węgierski” do muzyki Johannesa Brahmsa. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich dziewczynki przebrane za kurczątka z grupy „Słoneczka” i „Kotki”, pięknie tańcząc do utworu Modesta Musorgskiego „Taniec kurcząt w skorupkach”.
Przedszkolaki we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie strojów dla dzieci oraz zorganizowanie poczęstunku dla małych aktorów.
Pani wicedyrektor Elżbieta Minecka podziękowała dzieciom i wychowawczyniom za przygotowanie uroczystości oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.
Dziecięca interpretacja wielkanocnych zwyczajów, śpiewanie świątecznych piosenek, barwne dekoracje, a przede wszystkim wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Była to świetna okazja do kultywowania tradycji świątecznych, integracji rodzin oraz współpracy między przedszkolem a rodzicami.

Opracowały: Agnieszka Żuk, Mirosława Tomczuk, Magdalena Depta