WIEM, ŻE ZDROWO JEM – ZAJĘCIA OTWARTE W KOTKACH

WIEM, ŻE ZDROWO JEM – ZAJĘCIA OTWARTE W KOTKACH

Zajęcia otwarte to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni możliwość zapoznać się m.in. ze sposobem pracy dydaktyczno – wychowawczej. Jest to również doskonała okazja do obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności. W wtorek 10 kwietnia na zajęcia o takim charakterze zostali zaproszenie rodzice z grupy „Kotki”. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim było „Zdrowe odżywianie”. Przedszkolaki dzięki zajęciom poznały zasady właściwego żywienia. Dbanie o zdrowie to zarówno właściwe odżywianie, jak i aktywność fizyczna w ciągu dnia. Dzieci zaprezentowały się rozwiązując zadania postawione przez nauczyciela, a także tańcząc i śpiewając. Dużą atrakcją okazały się krótkie bajki edukacyjne wyświetlane na dużym ekranie. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie grupowych plakatów „Jadłospis przedszkolaka”. Kotki bardzo poważnie potraktowały postawione im zadanie, aktywnie angażując się w tworzenie pracy. Wszyscy wspaniale się bawili, a rezultaty wspólnej pracy wyeksponowane zostały na grupowej tablicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Jpeg

Jpeg

Sporządziła:
Magdalena Depta
Mirosława Tomczuk