PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W GRUPACH MŁODSZYCH

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W GRUPACH MŁODSZYCH

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak również w naszej przedszkolnej rodzinie. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy…W dzień przedszkolnej Wigilii 21.12.2020r. w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wszystkie młodsze grupy: Motylki, Słoneczka, Skrzaty, Jeżyki, Smerfy i Kotki oglądały nagrane Jasełka w wykonaniu wcześniejszej grupy Kotków. Każda grupa zasiadła do odświętnie nakrytych stołów. Pani dyrektor złożyła dzieciom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Podczas poczęstunku cicho rozbrzmiewały kolędy. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
Opracowanie:
Jolanta Jaguścik
Beata Kowalska

„MOTYLKI”

mde

sdr

„SŁONECZKA”

„SKRZATY”

„JEŻYKI”

„SMERFY”