„Wiosenne malowanie”

Konkurs plastyczny organizowany po raz dwudziesty czwarty  adresowany do dzieci  z radomszczańskich przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych przebiegał pod hasłem „ Wiosna w bajkowym lesie”.
Inspiracją do wykonania pracy plastycznej w tegorocznej edycji był teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”
w wykonaniu dzieci  z PP nr 9 w Radomsku.
Prace konkursowe wykonane farbami odzwierciedlały wiosenny las na terenie obiektu Malutkie Resort.

Na pierwszym planie widać dziewczynkę stojącą naprzeciw sztalugi, na której umieszczony jest karton. Dziewczynka maluje farbami las.        Zdjęcie przedstawia dziewczynkę stojącą przy sztaludze i malującą obserwowany przez nią teren. W tle widać inne dzieci, które malują na kartonach znajdujacych sie na sztalugach.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności wyrażania przeżyć poprzez ekspresję plastyczną, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz kreatywnego myślenia dziecka a także propagowanie zdolności plastycznych przedszkolaków.
Jury w składzie- Jadwiga Borowiecka- Grzywacz; Anita Jańczak; Jakub Lesiński-
oceniało 20 prac konkursowych.
Na ocenę prac wpłynęły następujące kryteria:

• ujęcie tematu
  • walory estetyczne
  • własne, oryginalne rozwiązania
  • samodzielność wykonania
    NAGRODZENI
    I miejsce-  Zuzanna Gizeweter z PP nr 6
    II miejsce- Natalia Gałwa z PP nr 5
    III miejsce- Aleksandra Mossur z PP nr 5

Wyróżnienia:  Zofia Marek z PP nr 9; Kamila Rzeszot z PS, Alicja Sowa z PSP nr 5

zdjęcie przedstawia 6 prac konkursowych przymocowanych na sztaludze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Firmę MILO, Radę Rodziców przy PP nr 9 oraz  PP nr 9 w Radomsku.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku składa podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.
Laureatom serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Zasada