WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY U „SŁONECZEK”

WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY U „SŁONECZEK”

W dniu 22.03.2019r. w grupie „Słoneczka” wiosna zawitała na dobre. Przedszkolaki przyniosły nasiona oraz cebulki różnych kwiatów i warzyw, a także inne potrzebne akcesoria: doniczki, skrzyneczki, konewkę, aby założyć w swojej sali „Wiosenny kącik przyrody”. Po zgromadzeniu i obejrzeniu nasion
i cebulek zaplanowano pracę. Najpierw dzieci zaczęły nasypywać ziemię do doniczek, a później nauczyły się, jak palcami rozsiać nasiona. Na koniec jeszcze wystarczyło tylko napełnić konewkę wodą i wszystko podlać. W kąciku znalazły się takie rośliny jak: owies wielkanocny, fasola ozdobna, niezapominajki, rzodkiewka, szczypiorek, sałata, pietruszka, cebula. Celem tych zajęć było zachęcenie dzieci do obserwacji przyrody i dbania o przyrodę w swoim otoczeniu. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w urządzeniu wiosennego kącika przyrody poprzez wzbogacenie go w różnorodne nasiona, cebulki i przedmioty.

   

mgr Zofia Polityło