WITAJ MATEMATYKO 😊

Grupa 4 latki ,,C” Motylki rozpoczyna przygodę z MATEMATYKĄ.
Matematyka stereotypowo kojarzona jest jako nieprzyjemny i trudny przedmiot, który rozumieją tylko wybrani. Dlatego zamiast uciekać, lepiej już od najmłodszych lat się z nią zaprzyjaźnić. Grupa Motylki przystępuje do realizacji projektu #20minutdlaMATEMATYKI.
Partnerami projektu są:
• Bliżej przedszkola,
• Fundacja Wspomagania Rozwoju Dzieci Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
• Przedszkole Szesnastka im. I. Kwintowej w Olsztynie.
Celem głównym projektu jest wprowadzenie skutecznych zmian w edukacji matematycznej zgodnej z potrzebami rozwojowymi dzieci.

Dnia 08.09.21r odbyły się zajęcia rozwijające orientację w przestrzeni. Dzieci bawiły się przy muzyce w parach- ćwicząc rozróżnianie strony prawej i lewej. Przedszkolaki wspólnie narysowały bohatera książkowego Olka na dużym arkuszu papieru, któremu dokleiły i dorysowały części ciała. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w zabawach i ćwiczeniach sprzyjających orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientacji przestrzennej.

Mgr Jolanta Jaguścik

Opis zdjęcia:
Na zdjęciu znajduje się dwunastoosobowa grupa dzieci siedzących na dywanie w siadzie skrzyżnym, które się dotykają plecami i trzymają kolorowe szarfy.

Opis zdjęcia:
Zdjęcie przedstawia dziewięcioosobową grupę dzieci, które siedzą na dywanie i rysują mazakami na dużym arkuszu papieru postać Olka.

Opis zdjęcia:
Na zdjęciu znajduje się dziewięcioosobowa grupa dzieci bawiących się na dywanie przy muzyce.